021-91307074 021-95119857 0936-1352015 alfamachine.co@gmail.com info@alfamachin.com

لیفتراک - نحوه تعمیرات و قطعات لیفتراک تویوتا

نحوه تعمیرات و قطعات لیفتراک تویوتا
نویسنده: تاریخ انتشار: تعداد نظرات : 0 تعداد بازدید: 1299

روش بازبینی و تعمیر لیفتراک تویوتا

لیفتراک‎های برقی نقش مهمی در انبارها و کارگاه ها ایفا می کنند و بارهای سنگین و حجیم را اغلب بر روی سطوح دشوار بلند و حمل می کنند. بنابراین، برای مدیریت یک کارخانه یا شرکت کوچک به شیوه ای کارآمد و مسئولانه، مهم است که تعمیرات و قطعات لیفتراک تویوتا هر چند وقت یک بار انجام شود. برای این کار لازم است که به طور مرتب کامیون‎ها را بررسی کنید و هر از چند گاهی کارهای تعمیر و نگهداری را انجام دهید.

این بررسی ها شامل بازبینی سطح روغن، هیدرولیک، باتری ها و لاستیک‎ها و همچنین قطعات سایش است. البته سیستم برق کامیون ها نیز باید مرتب بررسی و در صورت لزوم تعمیر شود. اگرچه خرابی‎های مکانیکی کوچکی وجود دارد که می توانید از آنها مراقبت کنید، اما تعمیرات و نگهداری و همچنین کارهای الکترونیکی باید توسط کارگاه های تخصصی یا خدمات فنی مجاز انجام شود. این در نهایت اجازه می دهد تا ارزش دستگاه حفظ شود.

برای شناسایی خرابی‎ها و امکان تعویض قطعات فرسوده قبل از آسیب جدی به ماشین آلات یا ایجاد خطرات ایمنی، ضروری است که به طور منظم، لیفتراک برقی تویوتا بازرسی شود. مهم است که روزانه آنها را قبل از شروع کار به صورت بصری بررسی کنید.

برای این کار لیست زیر را در اختیار شما قرار می دهیم:

- آیا متوجه آسیب خارجی به کامیون می شوید؟

- آیا روغن ترمز یا سیستم هیدرولیک نشتی دارد؟

- آیا باتری استکر شارژ شده و آسیب خارجی ندارد؟

- آیا سطح سوخت، مایع خنک کننده و روغن هیدرولیک صحیح است؟

تنها در صورتی که کامیون بررسی را با موفقیت پشت سر بگذارد، می توان آن را راه اندازی کرد و بار را روی آن بارگیری کرد. پس حتما قبل از استفاده نسبت به تعمیرات و قطعات لیفتراک تویوتا اقدام کنید.

نحوه تعمیرات و قطعات لیفتراک تویوتا

چه جنبه هایی در تعمیرات انواع لیفتراک مهم است؟

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از لیفتراک برقی تویوتا، یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای شرکت خود انجام دهید. کارخانه هایی که تعمیر و نگهداری لیفتراک را در اولویت قرار می دهند کمتر احتمال دارد با کاهش بهره وری، حوادث حین کار و سایر حوادث ناگوار مواجه شوند. برای همین نیاز است که یک مجموعه به طور دوره ای، به بررسی نحوه کارکرد و ساختار لیفتراک بپردازد. البته در هر بررسی، جنبه های خاصی بیش تر مورد توجه قرار می گیرند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

• لاستیک و چرخ

اپراتور باید بر روی لاستیک‌ها نظارت داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه نقصی مانند پارگی، بریدگی، پنچری ... وسایل مناسب برای رفع مشکل در نظر گرفته شود. اندازه و مشخصات لاستیک ها باید با لاستیک های تعویض شده یکسان باشد. هرگز تایرهای پر از فوم را با لاستیک بادی تعویض نکنید.

• سطح سوخت و روغن

سطح سوخت و روغن لیفتراک برقی تویوتا را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا پر کردن مجدد ضروری است یا خیر. در صورت لزوم، مطمئن شوید که مخزن مربوطه در سلامت فیزیکی کامل قرار گرفته است..

• بررسی دوره ای ساختار

بازنگری های سالانه، بررسی های دوره ای، ساختاری، عملکردی و عملیاتی، مقاومت و حفاظت از دستگاه را مطابق با ساخت آن، تضمین می کند.

گذاشتن نظر

نظرات کاربران

نظری داده نشده.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آلفا ماشین می باشد.
تولید محتوا تولید محتوا توسط رایا مارکتینگ
برو به بالا